دوشنبه , ۷ خرداد ۱۴۰۳
» آرشیو اخبار » جان‌ها در جاده‌ها به خاطر نقص استانداردها در خطر!
جان‌ها در جاده‌ها به خاطر نقص استانداردها در خطر!

جان‌ها در جاده‌ها به خاطر نقص استانداردها در خطر!

۱۴۰۳-۰۲-۲۷ زمان مطالعه: 1

در حالی که آمار تصادفات رانندگی و متاسفانه فوتی‌های ناشی از آن همچنان در صدر اخبار ناگوار جامعه قرار دارد، سردار سید تیمور حسینی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا، زنگ خطر را به صدا درآورد و اعلام کرد که استحکام بدنه خودروها هنوز در زمره استانداردهای اجباری خودرو در ایران جای نگرفته است.

به گزارش مجله ماشین، سردار حسینی ضمن اشاره به اولویت‌دار بودن ارتقای ایمنی خودروها برای کاهش تلفات جاده‌ای، تاکید کرد که تنها راه اثبات ایمنی کافی بدنه خودروها، راه‌اندازی مرکز آزمون تصادفات است.

ایشان در این راستا به صحبت‌های اخیر سازمان ملی استاندارد اشاره کرد و گفت: “در صورت اثبات عدم تطابق ورق‌های استفاده شده در بدنه خودروها با استانداردهای لازم، از شماره‌گذاری و تولید آنها جلوگیری خواهد شد.”

با این حال، سردار حسینی گلایه خود را از عدم توجه کافی به استحکام بدنه در استانداردهای ۸۵گانه خودروها پنهان نکرد و اذعان داشت که استانداردهای جدید بیشتر بر آپشن‌ها و زیبایی ظاهری خودروها تمرکز دارند.

وی در ادامه کمربند ایمنی، کیسه هوا و نوع ترمز را از جمله استانداردهای ۸۵گانه برشمرد، اما تاکید کرد که مواردی حیاتی مانند استحکام بدنه که نقش بسزایی در حفظ جان سرنشینان در تصادفات دارند، در این استانداردها مغفول مانده‌اند.

راه‌اندازی مرکز آزمون تصادفات تا شهریورماه امسال، نویدبخش امیدی برای ارتقای ایمنی خودروها و در نهایت کاهش چشمگیر آمار تصادفات رانندگی و تلفات جانی در جاده‌های کشور است.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز 5.00

گروه نویسندگان

تحریریه مجله ماشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×