نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 20879
زمان انتشار: 01 مرداد 1398 13:48:00

کنترل مصرف با احیاء کارت سوخت

رئیس هیات مدیره انجمن CNG کشور اعلام کرد: احیاء کارت های سوخت هم می تواند به مولفه های هدایت ، حمایت و کنترل مصرف بنزین و منابع حامل های انرژی جایگزین بسیار کمک کند.
کنترل مصرف با احیاء کارت سوخت

 به گزارش  مجله ماشین به نقل از خبرخودرو، رئیس هیات مدیره انجمن CNG کشور اعلام کرد: احیاء کارت های سوخت هم می تواند به مولفه های هدایت ، حمایت و کنترل مصرف بنزین و منابع حامل های انرژی جایگزین بسیار کمک کند.


اردشیر دادرس در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو گفت: آزاد شدن نرخ بنزین اگر با کارشناسی درست و دقیق انجام شود حامل های انرژی مانند CNG,LPG به عنوان سوخت جایگزین بیشتر از گذشته مورد استفاده قرار خواهند گرفت و این اتفاق موجب ذخیره سازی منابع و جلوگیری از هدر رفت انرژی خواهد شد.

وی با بیان اینکه علاوه بر بنزین گازوئیل را هم باید به نرخ آزاد و منطقی خود عرضه شود. اذعان داشت: با تاثیری که این اتفاق بر استفاده بیشتر از سوخت های جایگزین خواهد گذاشت چه در بحث استقبال و چه در بخش مربوط به شاخص های کشش تقاضای مصرف گاز به ویژه CNG می توان شاهد رونق در کار جایگاههای CNG , LPG بود.

دادرس تصریح کرد: احیاء کارت های سوخت هم می تواند به مولفه هدایت و حمایت و کنترل مصرف بنزین و منابع حامل های انرژی جایگزین بسیار کمک کننده باشد. تا بتوان در این حوزه برای مصرف بی رویه خودروهای پر مصرف برنامه ریزی لازم انجام شود به این صورت که می توان در ابتدای امر سهمیه ای جداگانه ای برای آنها در نظر گرفته شود و در نهایت با بهینه کردن آن دست از خودرو ها نسبت به کاهش مصرف سوخت در کشور اقدام شود.

رئیس هیات مدیره انجمن CNG کشور با اعلام اینکه نظام قیمت گذاری بر اساس آژانس بین المللی انرژی از یک سری مولفه ها و پارامترهای مشخصی تبعیت می کند که متاسفانه در کشور ما این مولفه ها کنار گذاشته شده است و قیمت گذاری ها بصورت بداهه انجام می شود. افزود: پیشنهاد ما این است که دولت باید رگولاتوری قیمت حامل های انرژی را با توجه کارشناسی که تشکل ها و انجمن های تخصصی در این حوزه دارند انجام دهند و یکبار برای همیشه نظام قیمت گذاری را رگولاتوری و تعرفه های انرژی را مشخص نماید.
 
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس