نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 21012
زمان انتشار: 16 شهریور 1398 11:02:00
هیوندای حتی برای کوچکترین خودرو خود هم بزرگ فکر می کند

نسل سوم هیوندای i10 معرفی شد

i10 جدید با وجود پیشرفت های چشمگیری که در بخش طراحی خارجی داشته است و ظاهری لوکس تر و به روزتری نسبت به نسل قبل دارد و ارائه دهنده نمای بزرگتریست اما از نظر ابعاد تغییر چندانی نکرده است
نسل سوم هیوندای i10 معرفی شد

 مجله ماشین – محمد طاها امجد/ هرچند قوانین سختگیرانه اتحادیه اروپا برای ساخت خودروهای کوچک شهری شرایط را برای بقای خودروسازان در این بخش از بازار سخت کرده است، اما هیوندای دست از تلاش برای رقابت در سگمنت A بر نداشته است. هیوندای رسما نسل سوم i10 را معرفی کرد، مدلی که به عنوان خواهر کیا پیکانتو شناخته می شود. i10 جدید با وجود پیشرفت های چشمگیری که در بخش طراحی خارجی داشته است و ظاهری لوکس تر و به روزتری نسبت به نسل قبل دارد و ارائه دهنده نمای بزرگتری بوده اما از نظر ابعاد تغییر چندانی نکرده است و فقط 20 میلیمتر عریض تر شده است. 

در بخش طراحی داخلی تفاوت با نسل قبل مانند تفاوت روز و شب است،! 
برای تسلط بیشترراننده یک صفحه نمایشگررنگی 8 اینچی در قسمت بالای داشبورد قرار گرفته وامکان دسترسی به سامانه های )اطلاع/سرگرمی  Infotainment)و Apple Carplay  , Android Auto  را دارد. همچنین یک سامانه کاربردی برای اتصال به تلفن همراه جهت دسترسی و راحتی راننده به اطلاعات خودرو و شارژ بدون سیم تلفن همراه در این مدل جدید تعبیه شده است.
بسته کامل ایمنی : هیوندای برای کوچکترین ساخته خود از لحاظ سامانه های امنیتی هم دست پر پا به عرصه گذاشته است که از جمله آن ها می توان به سامانه های ترمز خودکار اتوماتیک با قابلیت تشخیص عابر پیاده، سامانه تشخیص خستگی راننده، کمکی حفظ مسیر، نوربالای اتوماتیک و هشدار محدودیت سرعت اشاره کرد.
در بخش قوای محرکه این خودرو به یک پیشرانه  3 سیلندر 1 لیتری دیزل با قدرت 67 اسب بخار و 96 نیوتون متر گشتاور و همچنین یک پیشرانه  1.2 لیتری با قدرت 83 اسب بخار و 118 نیوتون متر گشتاورمجهزشده است. برای هر 2 پیشرانه یک گیربکس 5 دنده دستی به صورت استاندارد تعبیه شده می شود که یک گیربکس 5 دنده اتوماتیک هم به صورت سفارشی قابل نصب است.
این خودرو طی روزهای آتی در موتور شو فرانکفورت 2019 در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت و از سال 2020 دربازاراروپاعرضه خواهد شد.

 
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس