نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 21056
زمان انتشار: 06 مهر 1398 13:04:00

جریمه خودروها و موتورسیکلت‌های با پلاک مخدوش

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: پلاک‌های مخدوش خودرو‌ها و موتورسیکلت‌ها اعمال قانون و جریمه می‌شود.
جریمه خودروها و موتورسیکلت‌های با پلاک مخدوش

 به گزارش  مجله ماشین به نقل از خبرخودرو، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: پلاک‌های مخدوش خودرو‌ها و موتورسیکلت‌ها اعمال قانون و جریمه می‌شود.سردار مهماندار درباره پوشش و تغییر وضع ظاهری پلاک وسایل نقلیه و ناخوانا بودن پلاک خودرو‌ها و موتور سیکلت‌ها هشدار داد و گفت: پلاک خودرو و موتورسیکلت‌ها باید به صورت کاملا خوانا در جای مخصوص در جلو و پشت خودرو و برای موتورسیکلت در پشت آن، نصب شود.

رئیس پلیس راهور فاتب افزود: رانندگانی که برای پوشش یا مخدوشی پلاک‌های وسیله نقلیه اقدام می‌کنند، در همه معابر پایتخت به صورت حضوری و با استفاده از دوربین‌های نظارتی و ثبت تخلفات به صورت مکانیزه اعمال قانون می‌شوند.

وی ادامه داد: به استناد ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی، هرگونه تغییر در ارقام پلاک (مخدوشی) جرم است و در صورت مشاهده، ماموران پلیس ضمن جلوگیری از تردد این خودرو‌ها، علاوه بر اعمال جریمه ۶۰۰۰۰ تومانی و توقیف خودرو در پارکینگ، راننده متخلف را جهت سیر مرحل قانونی به مراجع قضایی معرفی می‌کنند.

سردار مهماندار خاطرنشان کرد: پوشش پلاک به منظور ورود به محدوده طرح ترافیک یا محدوده کاهش آلودگی هوا و ... برابر مقررات علاوه بر ۶۰۰۰۰ تومان، برای آن تخلف هم جریمه خواهد شد.

سردار مهماندار گفت: پلاک وسیله نقلیه همواره باید همانند روز اولی که تحویل داده می‌شود، بدون هیچگونه خدشه و دست کاری در جلو و عقب خودرو نصب شده باشد.
 
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس