نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 21403
زمان انتشار: 01 اسفند 1398 11:25:00

افزایش تولید لاستیک خودروهای سنگین به سرمایه گذاری نیاز دارد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید هرچند کشور در تولید تایر خودروهای سواری به خودکفایی رسیده است اما تولید تایر سنگین در گرو انتقال تکنولوژی ، واردات ماشین آلات و مواد اولیه است.
افزایش تولید لاستیک خودروهای سنگین به سرمایه گذاری نیاز دارد

 به گزارش مجله ماشین به نقل از خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید هرچند کشور در تولید تایر خودروهای سواری به خودکفایی رسیده است اما تولید تایر سنگین در گرو انتقال تکنولوژی ، واردات ماشین آلات و مواد اولیه است.

رامین نورقلی‌پور عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره تامین ارز برای واردات مواد اولیه موردنیاز تولید تایر، گفت: اگرچه فعال بودن خطوط تولید می‌تواند بسیاری از مشکلات موجود در حوزه کمبود لاستیک را برطرف کند، اما در حال حاضر این ظرفیت‌ها غیرفعال بوده و نمی‌توان از بسیاری از آنها استفاده کرد. وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه‌هایی برای تامین لاستیک موردنیاز داخل در دستورکار خود قرار داه اما این اقدامات کافی نیست.


نماینده مردم کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تامین لاستیک خودروهای سنگین داخلی به واردات وابسته است، افزود: افزایش تولید داخل به وارات مواد اولیه نیاز دارد و این امر در گرو تخصیص ارز است که بانک مرکزی باید با تولیدکنندگان و وزارت صمت در این زمینه همکاری کند.


وی با بیان اینکه افزایش ظرفیت تولید لاستیک خودروهای سنگین به سرمایه گذاری نیاز دارد، اظهار کرد: هرچند کشور در تولید تایر خودروهای سواری به خودکفایی رسیده است اما تولید تایر سنگین در گرو انتقال تکنولوژی ، واردات ماشین آلات، مواد اولیه و.... است و تحقق این امور در گرو سرمایه گذاری مناسب است.


عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: هرچند در شرایط کنونی انتقال تکنولوژی و واردات مواد اولیه موردنیاز تولید با موانع بسیار روبه رو است اما واردات با هزینه های بسیار در حال انجام است.
 
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس