نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 21442
زمان انتشار: 15 اسفند 1398 11:27:00

دو مدل مخصوص از آلفا رومئو جیولیا معرفی شد

دهه ها پس از آن که آلفا رومئو جیولیا اسپرینت GTA مدل 1965 معرفی شد، اکنون آلفا رومئو جیولیا GTA مدل 2020 و جیولیا GTAm مدل 2020 به مناسبت تولد 110 سالگی این برند به صورت آنلاین معرفی شدند.
دو مدل مخصوص از آلفا رومئو جیولیا معرفی شد

 به گزارش مجله ماشین به نقل از خبرخودرو، حروف GTA نشان دهنده عبارت گرن توریزمو Alleggerita است در حالی که حرف M در مدل فوق مخصوص دو سرنشین GTAm ابتدای کلمه Modificata است.


این خودروساز با انتشار فیلم رونمایی آنلاین خود اعلام کرد: "ما با GTA جدید یک نماد را مجددا معرفی کردیم. ما به ریشه های زیبایی و اسپرت و هم چنین منحصر به فردی خود بازگشتیم."
 

مدل های GTA و GTAm مبتنی بر جیولیا Quadrifoglio دارای مجموعه ای از به روز رسانی های عملکرد در صدر مدل های این سدان هستند.

چنان چه در فیلم رونمایی و تصاویر منتشر شده دیده می شود، GTA و GTAm به واسطه هدف و وزن کم تر متمایز می شوند اما هر دو مخصوص جاده هستند.

هر دوی این خودروها به روز رسانی های قدرت، ارتقای ایرودینامیک و دماغه ای 50 میلی متر عریض تر با رینگ های قفل مرکزی 20 اینچی منحصر به فرد و کاهش وزن قابل توجه دارند.

کاهش وزن در GTA به واسطه استفاده از فیبر کربنی برای کاپوت، سقف، سپر جلو، گلگیر جلو و عقب و صندلی های مونوکوک کربنی ایجاد شده است.

در GTAm این به روز رسانی ها به همراه قاب شیشه های پلی کربنات ارائه می شوند و قطعات آلومینیومی جایگزین استیل روی درها و بسته سیستم تعلیق شده اند که منجر به کاهش وزنی در حدود 100 کیلوگرم شده است.

هر دوی این مدل ها از ایرودینامیک طراحی Sauber F1 همچون اسپلیتر جلوی اکتیو و رکاب های کناری، دیفیوزر عقب بزرگ برای GTAm و اسپلیتر جلوی بزرگ و باله عقب فیبر کربنی بزرگ بهره می برند. یک سیستم اگزوز مرکزی تیتانیومی Akrapovic جدید نیز در این خودرو ارائه می شود.

GTAm صندلی های عقب را ندارد و از صندلی های مسابقه ای در جلو با کمربندهای شش نقطه ای و رول بار بهره می برد.

نیروی این خودروها از طریق نسخه ارتقا یافته موتور 2.9 لیتری بای توربو V6 آلومینیومی جیولیا Q بهره می برد که تیون شده تا قدرت نزدیک به 402 کیلووات تولید کند. گشتاور این خودرو هنوز اعلام نشده اما Quadrifoglio استاندارد گشتاور 600 نیوتون متر تولید می کند.
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس