نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 21736
زمان انتشار: 10 تیر 1399 13:49:00
EXP 100 GT

سورپرایز بنتلی در صدمین سالگرد تولد

کمپانی بنتلی با پرده ‏برداری از این خودرو که تجسمی از آینده بنتلی است، صدمین سالگرد تولد خود را جشن گرفته و تجربه مالکیت گرند تورر را با رانندگی شخصی یا حتی خودران ارتقاء داده است. این ماشین بر پایه یک پلت‏فرم تمام الکتریکی شکل گرفته و تصویری از خودروهای آینده در سال 2035 را نشان می ‏دهد.
سورپرایز بنتلی در صدمین سالگرد تولد

کمپانی بنتلی با پرده ‏برداری از این خودرو که تجسمی از آینده بنتلی است، صدمین سالگرد تولد خود را جشن گرفته و تجربه مالکیت گرند تورر را با رانندگی شخصی یا حتی خودران ارتقاء داده است. این ماشین بر پایه یک پلت‏فرم تمام الکتریکی شکل گرفته و تصویری از خودروهای آینده در سال 2035 را نشان می ‏دهد. 

مجله ماشین -  کابین EXP 100 GT که کاملا برای راحتی سرنشینان طراحی گردیده ، با هوش مصنوعی منحصربه ‏فردی یکپارچه شده که به دستیار شخصی معروف است. کمپانی در این خودرو از صدسال تخصص خود در طراحی محصولات دست‏ساز لوکس استفاده کرده تا به آینده سفر کند. 

نمای بیرونی عضلانی این کانسپت به‏ عنوان مدلی از بنتلی قابل ‏تشخیص است. به‏ عنوان مثال، گلگیرهای عضلانی و متورم عقب به همراه چراغ‏ های گرد جلو، یادآور کانتیننتال تایپ R بوده و جلوپنجره مشهور بنتلی هم در اینجا با نمایی فوق‏العاده همراه شده است.
بنتلی مفهومی با 8/5 متر طول و 4/2 متر عرض، خودروی بزرگی است ودرهای آن که با دو متر طول به سمت بالا باز می‏شوند، دسترسی کاملا ساده‏ای را به کابین فراهم می‏کنند. 
 
 
رنگ خودرو از رنگ‏دانه ‏های خاصی تشکیل شده که طیف زیبایی از رنگ‏ های پاییزی را منعکس می‏کند و سازگار با محیط زیست و بادوام است. 
نورپردازی بیرون چشمگیر است وکانون توجه این نورپردازی جلوپنجره ماتریکسی و مجسمه پرنده چراغ‏دار است که به ‏محض نزدیک شدن مالک، روشن شده و خودرو به معنای واقعی کلمه زنده می ‏شود.
در داخل کابین، صنعتگران بنتلی وارد سطحی شده ‏اند که هنوز ناشناخته است و معیار جدیدی را برای فضای داخلی لوکس ایجاد کرده ‏اند. با استفاده از بهترین مواد طبیعی شامل چوب، چرم و شیشه که با نور آمیخته شده ‏اند، کابین منحصربه ‏فردی ایجاد شده است. 
مواد نفیس و باکیفیت در سراسر کابین خودرو دیده می شوند و استفاده از اجزا سنتی، سرنشینان را به دنیای طبیعی پیرامون خود می آمیزد و سقف شیشه‏ای نوآورانه EXP 100 GT با استفاده از منشورهایی، نور محیط اطراف را جمع ‏آوری کرده و از طریق فیبرهای نوری به داخل کابین منعکس می‏کند.
در این ماشین خوشمند، سامانه دستیار شخصی نیازهای سرنشینان را تحقق می ‏بخشد و می‏تواند بر اساس آموخته ‏هایی که از مالک کسب کرده، راحتی را به حداکثر برساند. علاوه بر این، در سراسر کابین سنسورهای بیومتریک تعبیه شده که حرکات سر، چشم و حتی فشارخون سرنشینان را بررسی نموده و با نظارت بر دما، موقعیت سرنشینان و شرایط محیطی،حداکثر راحتی را ارائه می‏کنند. 
صندلی ‏های قابل تنظیم بیومتریک خودرو نیز بسته به اینکه راننده خود رانندگی می‏کند یا از حالت خودران استفاده می‏کند، قابلیت تنظیم در سه ترکیب مختلف را دارند. این نمایانگر آینده ‏ای فوق‏العاده راحت در اتومبیل‏ ها بوده و راحتی آنها از تمامی صندلی‏ های خودروهای مدرن امروزی فراتر است.
 
 
بنتلی در این کانسپت به آینده‏ای عاری از دی‏اکسیدکربن گام برداشته و از قوای محرکه تمام الکتریکی استفاده کرده که مثل پیشینیان خود قدرتمند است. 
این سامانه از چهار موتور الکتریکی با کنترل گشتاور بُرداری تشکیل شده که مجموعا 1340 اسب ‏بخار قدرت و 1500 نیوتن‏متر گشتاور تولید می‏کنند. به لطف این قوای محرکه توانمند، این مدل در کمتر از 4 ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر برساعت رسیده و توانایی دستیابی به حداکثر سرعت 300 کیلومتر برساعت را دارد. مضاف براینکه، از باتری‏ هایی با فناوری جدید استفاده شده که چگالی انرژی آنها از نمونه‏ های امروزی پنج برابر بیشتر است. 
به لطف باتری‏ های پیشرفته، وزن EXP 100 GT به 1900 کیلوگرم رسیده که برای چنین خودرویی قابل توجه است. این گرند تورر مفهومی با هر بار شارژ کامل باتری ‏هایش می‏تواند 700 کیلومتر را طی کند و زمانی که باتری‏ها خالی شد نیز 80 درصد آن‏ها ظرف 15 دقیقه شارژ می ‏شود. 
سامانه رانندگی خودکار خودرو نیز تجربه رانندگی را بر اساس محیط بیرونی بهینه می‏کند. به‏ عنوان‏مثال سامانه خودران می‏تواند در جاده ‏های کوهستانی رانندگی هیجان‏انگیزی را ارائه نموده یا برای پرهیز از ترددهای استرس‏زای شهری آرام و ملایم رانندگی کند.
 
 

 نویسنده : امیر دهقانی
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس