نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 22221
زمان انتشار: 21 آبان 1399 13:25:00

قیمت گذاری لاستیک آزاد شد

براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت گذاری لاستیک آزاد و به تولیدکنندگان واگذار شد.
قیمت گذاری لاستیک آزاد شد
به گزارش مجله ماشین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،مطابق مصوبه ستاد تنظیم بازار ارز تخصیصی به لاستیک‌های سنگین وارداتی همان ۴۲۰۰ تومان خواهد بود که مطابق محاسبات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از طریق سامانه جامع تجارت و با حواله سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان‌ها به فروش می‌رسد.

همچنین قرار شده لاستیک‌های سواری تولیدشده با مواد اولیه ارز نیمایی در چارچوب ضوابط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، مشروط براینکه تولید و فروش آن "زنجیره توزیع" در سامانه جامع تجارت ثبت گردد رأسا توسط واحد‌های تولیدی قیمت گذاری شوند.

البته در تبصره این مصوبه عنوان شده عدم رعایت ثبت اطلاعات فروش در سامانه جامع تجارت مصداق تخلف عرضه خارج از شبکه بوده و دستگاه‌های نظارتی مکلفند با متخلفین برخورد قانونی را انجام دهند.

علاوه براین براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار برخی از لاستیک‌های دپو شده با ارز ۴۲۰۰ تومانی که بیش از ۸ ماه در انبار عاملین موجود باشد علاوه بر هزینه‌های تبعین بیشتر برای توزیع کننده لاستیک سنگین تاریخ مصرف آن نیز در حال اتمام می‌باشد باید در هر استان کمیته‌ای با ریاست سازمان صنعت معدن و تجارت و با عضویت راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان، استانداری و نهاد‌های نظارتی تشکیل تا نسبت به تعیین و تکلیف لاستیک‌های دپو شده قبل از سال ۹۹ اقدام نمایند.

علاوه براین کلیه محموله‌های مواد اولیه ترخیص شده از تاریخ ۲۰ فروردین ماه امسال لغایت اول خرداد ماه امسال به دلیل عدم اعلام قیمت محصولات نهایی تولید شده توسط سازمان حمایت و فروش به قیمت مصوب قبلی مشمول اخذ مابه التفاوت نرخ ارز نمی‌باشند.

انتهای پیام/
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس