نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 22613
زمان انتشار: 20 بهمن 1399 11:17:00

معرفی رانندگان خودرو‌های با پلاک مخدوش به مقام قضایی

رییس اداره آموزش و ترافیک پلیس راهور خراسان رضوی گفت: رانندگان خودرو‌های با پلاک مخدوش به مقام قضائی معرفی و خودرو آنها نیز توقیف می‌شود.
معرفی رانندگان خودرو‌های با پلاک مخدوش به مقام قضایی

 به گزارش مجله ماشین به نقل از خبرخودرو،رییس اداره آموزش و ترافیک پلیس راهور خراسان رضوی گفت: رانندگان خودرو‌های با پلاک مخدوش به مقام قضائی معرفی و خودرو آنها نیز توقیف می‌شود.سرهنگ علیرضا رحیمی افزود: طبق ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی، هر گونه دستکاری عمدی در اعداد و مشخصات پلاک خودرو، تغییر شکل، مخدوش و ناخوانا کردن پلاک خودرو جرم است و مجازات ۶ماه تا یک سال حبس در پی دارد.


وی اضافه کرد: در جریان اجرای طرح ممنوعیت تردد شبانه در مشهد، هر شب تعدادی خودرو با پلاک‌های مخدوش توقیف می‌شوند.


رییس اداره آموزش و ترافیک پلیس راهور خراسان رضوی با اشاره به ارسال پیامک تردد در ساعات منع تردد به مالکان خودرو‌های متخلف گفت: ممکن است به دلیل مخدوش کردن پلاک خودرو، پلاک خودروی به جای خودروی متخلف در سامانه ثبت و پیامک تخلف برای صاحب آن خودرو ارسال شود که این موضوع به صورت سیستمی بررسی می‌شود.


رحیمی افزود: شهروندان نیز در صورت مواجهه با این موضوع می‌توانند با ارائه مستندات به بخش اجرائیات پلیس راهور مراجعه کنند تا نوع خودرو متخلف با پلاک خودرو جریمه شده بررسی و اصلاحات انجام شود.


وی ادامه داد: طرح ممنوعیت تردد شبانه خودرو در مشهد از ساعت ۲۱ تا سه بامداد همچنان در مشهد ادامه دارد و رانندگان متخلف ۲میلیون ریال جریمه می‌شوند.


اجرای طرح منع ورودخودرو‌های غیربومی به شهر‌های دارای وضعیت قرمز از نظر شیوع کرونا و ممنوعیت رفت و آمد درون شهری از ساعت ۲۱ تا چهار صبح روز بعد از اول آذر ماه در مشهد و خراسان رضوی آغاز شد و این طرح در حال حاضر با یک ساعت کاهش از ساعت ۲۱ تا سه بامداد ادامه دارد.
 
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس