نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 22669
زمان انتشار: 04 اسفند 1399 11:09:00

جلوگیری از ورود خودرو‌ها به مازندران

رییس پلیس راهور مازندران گفت: در تعطیلات پایان هفته از ورود خودرو‌های غیربومی به استان جلوگیری می‌شود.
جلوگیری از ورود خودرو‌ها به مازندران

 به گزارش مجله ماشین به نقل از خبرخودرو،رییس پلیس راهور مازندران گفت: در تعطیلات پایان هفته از ورود خودرو‌های غیربومی به استان جلوگیری می‌شود.

سرهنگ بیگلری امروز در جمع خبرنگاران استان با بیان اینکه مردم کشورمان در تعطیلات پایان هفته به مازندران سفر نکنند، افزود: محدودیت و ممنوعیت‌های جاده‌ای همچنان برقرار است و تمام مدخل‌های ورودی به استان از سمت هراز، فیروزکوه ،کندوان و نیز از سمت گیلان و گلستان بسته است.

وی تاکید کرد: چنانچه رانندگان غیر بومی به هر دلیلی قصد ورود به استان را داشته باشند، علاوه بر اعمال قانون، خودروی آن‌ها برگشت داده می‌شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران گفت: ۲۳۳ دوربین نظارتی هم اکنون در معابر درون شهری استان فعال بوده که ۱۱ماه گذشته ۲۱۰ هزار خوردرو اعمال قانون شدند.

او سرهنگ بیگلری افزود: ۱۴۵ هزار و ۶۰۰ دستگاه خودرو هم در شهر‌ها و جاده‌های استان در این مدت اعمال قانون شدند که ۸۴ درصد آن‌ها به علت تردد شبانه بوده است.

وی تصریح کرد: بر اساس آمار ۱۵۵ نفر از همشهریان در تصادفات درون شهری استان جان خود را از دست دادند که ۴۷ درصد آن‌ها عابران پیاده، ۲۱درصد موتورسیکلت سواران و بقیه سرنشینان خودرو بودند و علاوه بر این ۳۹۶۵ نفر نیز در این تصادفات مصدوم شدند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران با بیان اینکه ۵۷ درصد تصادفات ناشی از نبود توجه رانندگان به جلو است، افزود: رعایت نکردن حق تقدم و تخطی از سرعت مطمئنه دلایل دیگر وقوع تصادفات زیاد در استان شمرده می‌شوند.

سرهنگ بیگلری گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده، رعایت موارد ذکر شده موجب کاهش ۷۰ درصدی تصادفات خواهد شد.

او با بیان اینکه ۲۶۸ نقطه حادثه خیز نیز ۱۱ ماه گذشته در استان شناسایی شد که ۹۳ نقطه رفع شده است، افزود: تصادفات رانندگی در استان ۲۶ درصد در مقایسه با پارسال کاهش داشت.

سرهنگ بیگلری گفت: تعداد مصدومان تصادفات نیز در مقایسه با پارسال ۲درصد کمتر شده است.

او افزود: با توجه به وجود ویروس کرونا، در چهار شهرستان ساری، قائم شهر، آمل و بابل تعویض پلاک به صورت اینترنتی انجام می‌شود.

سرهنگ بیگلری گفت: هیچ استانی در کشور وجود ندارد که تعداد شهرستان‌های آن‌ها در انجام تعویض پلاک اینترنتی به اندازه مازندران باشد.
 
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس