نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 23540
زمان انتشار: 27 شهریور 1400 16:08:00

جنرال موتورز آمریکا تعطیلی کارخانه خودروی برقی خود را تمدید کرد

شرکت خودروسازی جنرال موتورز اعلام کرد که تعطیلی کارخانه مونتاژ میشیگان را تا اواسط اکتبر پس از فراخوان جدید خودروهای برقی شورولت بولت به دلیل مشکلات مربوط به باتری و گزارش ۱۲ مورد آتش سوزی، تمدید می کند.
جنرال موتورز آمریکا تعطیلی کارخانه خودروی برقی خود را تمدید کرد

 به گزارش مجله ماشین به نقل از رویترز، شرکت خودروسازی جنرال موتورز روز پنجشنبه اعلام کرد که تعطیلی کارخانه مونتاژ میشیگان را تا اواسط اکتبر پس از فراخوان جدید خودروهای برقی شورولت بولت به دلیل مشکلات مربوط به باتری و گزارش 12 مورد آتش سوزی، تمدید می کند.


بزرگترین خودروساز آمریکایی همچنین تأکید کرد که تمدید توقف تولید در کارخانه مونتاژ اوریون Orion در میشیگان حداقل تا 15 اکتبر ادامه خواهد داشت.

این شرکت همچنین اعلام کرد تولید خود را در شش کارخانه مونتاژ دیگر در آمریکای شمالی به دلیل کمبود تراشه کاهش داده است.
 

به گفته جنرال موتورز، تولید یا فروش خودروهای بولت از سر گرفته نخواهد شد مگر اینکه این شرکت مطمئن شود که فراخوان انجام شده، خطر آتش سوزی را برطرف می کند. این شرکت اعلام کرد که 12 مورد آتش سوزی و سه زخمی در این حوادث گزارش شده است.

بر اساس این گزارش، سهام شرکت خودروسازی جنرال موتورز در معاملات بورس بدون تغییر بود.

جنرال موتورز در ماه اوت فراخوان خود برای خودروهای بولت را به بیش از 140 هزار دستگاه به منظور جایگزینی ماژول های باتری افزایش داد، هزینه ای که اکنون 1.8 میلیارد دلار برآورد شده است. این خودروساز اعلام کرد که از تامین کننده باتری‌های خود یعنی شرکت ال جی بازپرداخت طلب خواهد کرد.

هنوز مشخص نیست که چقدر طول می کشد تا شرکت جنرال موتورز ماژول های باتری را برای خودروهای فراخوان شده به دست آورد و آیا دارای نرم افزار تشخیصی است که نشان دهد برخی از ماژول ها نیازی به تعویض ندارد یا خیر.

این شرکت همچنین گفت که توقف تولید سه هفته ای در کارخانه بولت در حالی انجام می شود که "به همکاری با تامین کننده" برای به روز رسانی فرایندهای تولید ادامه می دهد.

در اوایل ماه جاری میلادی شرکت جنرال موتورز به دلیل کمبود تراشه مجبور شد تولید اکثر کارخانه های مونتاژ در آمریکای شمالی را متوقف کند.

انتهای پیام/
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس