نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 23687
زمان انتشار: 21 مهر 1400 10:44:00

کاهش فروش خودرو در چین به‌خاطر کمبود ریزتراشه و برق

ادامه کمبود جهانی نیمه‌رساناها و کمبود داخلی برق در چین فروش خودرو در این کشور در ماه طلایی سپتامبر را پایین آورده است.
کاهش فروش خودرو در چین به‌خاطر کمبود ریزتراشه و برق

 به‌ گزارش مجله ماشین  به نقل از رویترز،به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، فروش خودرو در چین 19٫6 درصد در ماه سپتامبر نسبت‌به سال گذشته میلادی کاهش‌یافته است. این پنجمین ماه پی‌درپی کاهش فروش خودرو به‌دنبال ادامه کمبود جهانی نیمه‌رساناها و کمبود داخلی برق در چین است.

آخرین ماه تابستان و اولین ماه پاییز را با عنوان ماه‌های طلایی و نقره‌ای برای فروش خودرو می‌دانند. مصرف‌کنندگان در پایان تابستان به خرید خودرو روی می‌آورند.
اطلاعات انجمن تولیدکنندگان اتومبیل چین نشان می‌دهد 2.07 میلیون خودرو در ماه سپتامبر در این کشور فروخته‌شده است.

کاهش فروش خودرو در چین نتیجه پایین آمدن تولید داخلی برق به‌خاطر کمبود زغال‌سنگ و همچنین ادامه کمبود جهانی ریز تراشه‌ها بوده که بسیاری خودروسازان بزرگ جهان را مجبور کرده تولید خود را محدود کنند.
یک نقطه مثبت در گزارش این انجمن، افزایش فروش خودروهای دارای انرژی‌های جدید است که در ماه سپتامبر 2 برابر شده و به 357 هزار رسیده‌است .
حمایت دولت از خودروهای سبز برای کاهش آلودگی، فروش آن‌ها را بالا برده‌است. این خودروها شامل خودروهای برقی، خودروهای هیبریدی و خودروهای دارای سوخت هیدروژنی می‌شوند.
شرکت تولید خودروهای برقی تسلا 56006 خودرو در ماه سپتامبر در چین تولید کرده که بالاترین رقم از آغاز فعالیت این خودروسازی در شانگهای در 2 سال گذشته بوده‌است. این رقم همچنین 27 درصد نسبت‌به ماه اوت افزایش نشان می‌دهد.
انتهای پیام/23
 
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس