نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 247
زمان انتشار: 23 اردیبهشت 1397 12:57:00

مزدا در یک‎قدمی ساخت کم‎مصرف‎ترین پیشرانه بنزینی دنیا

کمپانی مزدا مشغول تحقیق روی یک موتور بنزینی جدید با نام Sky Active-3 بوده که به پاکی خودروهای برقی است.
مزدا در یک‎قدمی ساخت کم‎مصرف‎ترین پیشرانه بنزینی دنیا

مجله ماشین/  رئیس بخش نیرو محرکه مزدا اعلام کرد که هدف اصلی در مورد موتور Sky Active-3 افزایش راندمان حرارتی آن به عدد 56 درصد بوده که در صورت تحقق، پیشرانه اسکای اکتیو اولین نمونه احتراقی پیستونی خواهد بود که بیشتر از نیمی از انرژی موجود در سوخت مصرفی را تبدیل به نیروی قابل استفاده می‏کند. در سایر موتورهای احتراقی بخش قابل ملاحظه‏ای از انرژی موجود در سوخت به‏دلیل اصطکاک و اتلاف حرارتی از بین می‏رود.

تا این تاریخ بیشترین راندمان حرارتی در یک موتور درون‏سوز مورد استفاده در خودرو متعلق به تیم فرمول 1 مرسدس‏بنز AMG بوده که میزان آن 50‏درصد است و مهندسین شرکت AMG امیدوارند با استفاده از فناوری این نمونه‏ها بتوانند راندمان حرارتی سوپرخودروی‎خیابانی Project One خود را به 41‏درصد برسانند که در صورت انجام آن، باید گفت این بیشترین راندمان حرارتی در یک پیشرانه احتراقی در طول تاریخ خودروسازی جهان است. در حال حاضر اکثر نمونه های موجود به سختی از مرز 35درصد بهره‎وری بالاتر می‎روند.  
هدف مزدا برای کسب کارایی 56‏درصدی در استفاده از انرژی حرارتی به معنای افزایش 27‏درصدی نسبت به موتورهای بنزینی حال حاضر تولیدی این سازنده است. 
اگر مزدا بتواند موتورهای احتراقی که بهره‎وری حرارتی آنها بیش از 50درصد باشد را به مرحله تولید انبوه برساند،دست به انجام یک شاهکار زده و تضمینی است بر اینکه موتورهای درون‎سوز برای سالیان آینده نیز به حیات خویش ادامه خواهند داد. 

 
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس