نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 62
زمان انتشار: 09 دی 1396 13:30:00

بررسی نسل پنجم لکسوس LS

این نسل با شاسى و موتور جدید وارد میدان شده و یکى از مهم ترین محصولات لکسوس و حتى تویوتا در زمینه سدان هاى لوکس خواهد بود. در کنار نسخه استاندارد، مدل اسپرت با نام F sport نیز درحال برنامه ریزى جهت فروش بوده که با شاسى و موتور مشابه اما قابلیت اسپرت تر و هیجان انگیزترى عرضه خواهد شد.
بررسی نسل پنجم لکسوس LS

 لکسوس پس از 28 سال تولید مدل LS حالا به نقطه اوج خود در زمینه تولید سدان لوکس رسیده است. طراحى مدرن، موتور پیشرفته و امکانات فراوان از ویژگى هاى نسل پنجم LS بوده که طبق گفته لکسوس بهترین آن ها نیز است و سوارى منحصربه فردى دارد. در طراحى LS جلوپنجره مخصوص لکسوس دیده مى-شود که هم چنان پرابهت و چشم نواز است اما در کنار آن چنیدین هواکش کوچک نیز در زیر چراغ ها اضافه شده که هم ظاهر خشنى به LS بخشیده اند و هم قابلیت خنک کنندگى بالایى دارند. لکسوس در طراحى این اتوموبیل بسیار وقت صرف کرده طورى که فقط براى طراحى هواکش جلوى آن در کامپیوتر و تولید فایل CAD پنج ماه زمان صرف شده است. حال این یک قطعه را در کنار 7هزار قطعه دیگر این اتوموبیل گذاشته تا متوجه زمان طراحى این اتوموبیل شوید. شاید به خاطر این موضوع است که سرپرت بخش مهندسى لکسوس، توشیو آساهى در مصاحبه اى گفته که شما با نگاه به این اتوموبیل در واقع به فرهنگ چندهزار ساله ژاپنى و تلاش مردم آن نگاه مى کنید. شاسى LS از نو با کد GA-L طراحى شده که سبک تر بوده و 6 اینچ ارتفاع کمترى نسبت به زمین دارد که سبب پایین آمدن مرکز ثقل اتوموبیل و بهبود هندلینگ مى شود. مواد سبک وزن و ورقه هاى آلمینیومى از موادی بودند که به کررات در ساخت این اتوموبیل استفاده شده اند. گیربکس ده سرعته نیز قبلا در مدل LC500 نصب شده بود و امتحان خود را  پس داده و بهزودى در اکثر مدل هاى لکسوس از آن استفاده خواهد شد. این گیربکس با ضرایب دنده متغیر و هماهنگى آن با موتور یکى از پیشرفته ترین گیربکس هاى موجود در جهان است. لکسوس LS مجهز به جدیدترین سیستم VDIM بوده که نوعى کنترل کننده توان چرخ ها است. در سال 2004 لکسوس از این سیستم رونمایى کرد که ترکیبى از سیستم هاى ABS، VSC و EPS بود سپس در سال 2012 این سیستم رتقا یافت که به صورت فعال هر چهار چرخ را کنترل مى کرد. نسل جدید VDIM با تمام سیستم هاى فرمان، گاز، ترمز و موتور ترکیب شده و همه چیز را براى یک سوارى راحت و ایمن مهیا مى کند، به عنوان مثال اگر با لکسوس LS از پیچى عبور کرده، سرنشینان متوجه پیچ نمىشوند. علاوه بر VDIM لاستیک هاى LS داراى ساختار لبه اى تو خالى بوده که صداى حاصل از تماس لاستیک با جاده را کاهش مى دهد. سیستم نویزگیر در کابین نصب شده که راه اکثر صداهاى خارجى و هم چنین صداى موتور به داخل کابین را گرفته و سوارى بى صدا را مهیا مى کند. صندلى ها برقى و 28 حالته بوده و قابلیت سرد و گرم کننده را داشته و مجهز به ماساژور نیز هستند. صندلى-هاى عقب نیز همین امکانات را داشته و مى توان آن ها را 48 درجه خم کرد تا سرنشین به راحتى بخوابد. سیستم صوتى صدا را به صورت سه بعدى در کابین پخش مى کند و با موبایل هوشمند می توان آن را کنترل کرد. لکسوس در مدل LS از موتور جدید 3.5 لیترى V6 استفاده کرده که با فناورى فرمول وان ساخته شده است. این موتور با تویین توربو عملکردى مشابه با موتورهاى V8 داشته و درعین حال مصرف سوخت کمترى دارد. 415 اسب بخار توان و 600 نیوتون متر گشتاور تولیدى از این موتور است. 

لکسوس تصمیم به ساخت مدل اسپرتى از LS با نام F sport گرفته که شاسى و موتور آن دست نخورده اما ترمزها قوى تر و چند ویژگى اسپرت به کابین اضافه شده است، به عنوان مثال دوخت قرمز صندلى ها و استفاده از قطعات آلمینیومى به جاى قطعات چوبى از ویژگى هاى اسپرت کابین محسوب مى شود، هم چنین صفحه کیلومتر شمار نصب شده در F sport همان صفحه ى مدل سوپراسپرت LFA است که هیجان رانندگى را افزایش مى دهد. اگزوزها نیز اسپرت شده اند و صداى آن ها بستگى به حالت رانندگى انتخاب شده متغیر است. شما مى توانید بین سه حالت نرمال، اسپرت و اسپرت پلاس یکى را انتخاب کنید. این اتوموبیل صفرتاصد را در 4.5 ثانیه طى کرده و به صورت دیفرانسیل عقب عرضه خواهد شد. مدل هیبریدى نیز در نظر گرفته شده که همان موتور 3.5 لیترى منتهى بدون توربوشارژر را کنار موتورالکتریکى قرار دادند و در کل 354 اسب بخار قدرت دارد. 
 
تصاویر
نسل پنجم لکسوس LS نسل پنجم لکسوس LS نسل پنجم لکسوس LS نسل پنجم لکسوس LS نسل پنجم لکسوس LS
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس